Ekspresaptauja par digitālo bibliotēku (atjaunots)

(Pavisam atjaunots): Lūdzam visus digitālās bibliotēkas (un bibliotēku vispār) atbalstītājus veltīt pāris minūtes nelielai ekspresaptaujai par digitālo bibliotēku! Laikā, kad sacelta liela ažiotāža ap LNB jaunās ēkas celtniecību, gribam zināt jūsu domas arī par to, ko sagaidāt no nākotnes — tehnoloģiskās bibliotēkas.

9 domas par “Ekspresaptauja par digitālo bibliotēku (atjaunots)

 1. PIRMS RUNĀ PAR DIGITĀLO BIBLIOTĒKU,SAVEDAT KĀRTĪBĀ VIENREIZ PARASTĀS DIGITALIZĒJOT VIENREIZ PAR VISĀMREIZĒM KARTĪŠU KATALOGUS!
  VAI KARTĪŠU KATALOGU DIGITALIZĀCIJA IR PLĀNOTA TUVĀKAJĀS DESMITGADĒS? kĀPĒC DIGITALIZĒTIE LAIKRAKSTI NAV PIEEJAMI TIEŠSAITĒ!??
  P.S. vAI DIGITALIZĀCIJA BŪS TĀDA PATI KĀ MISIŅA BIBLIOTEKĀ KUR VĪRIŅŠ AR CIPARU KAMERU VNK BILDĒ GRĀMATU LAPU PĒC LAPAS?

 2. Varbūt nebūšu pats kompetentākais cilvēks, bet mēģināšu atbildēt:

  1. Kartīšu katalogu digitalizācija notiek nepārtraukti, pieejamo resursu robežās.

  2. Daļa digitālo laikrakstu jau šobrīd ir pieejami no LNB mājas lapas — http://www.lnb.lv/lv/digitala-biblioteka/laikraksti, vasaras vidū laikrakstu kolekcija tiks papildināta, skat. bloga ierakstu — https://lndb.wordpress.com/2008/03/06/olive-software-un-vesturiskas-avizes/
  Jāteic, ka internetā par brīvu pieejamas gan būs tikai vecās, 20. gs. sākuma avīzes, jo pārējās nevar ievietot pieejamas visiem eksistējošo autortiesību dēļ (tās būs pieejamas tikai no bibliotēkas telpām un pakāpeniski).
  Par autortiesībām plašāk var lasīt šajā pat blogā rakstā — https://lndb.wordpress.com/2008/04/16/digitalizet-nedrikst-saglabat/

 3. Ok, tiem kas tankā, rādu piemēru… :)

  1a, 2abcde, 3c, 4b (nu nav man nekā tāda.. būtu – noteikti pievienotu!), 5abcd, 6abc, 7c (varbūt arī 7e, bet tomēr noteiktam objektu daudzumam vajadzētu būt), 8a, 9b, 10: digitālajai bibiliotēkai vajadzētu būt interaktīvai ar komentāriem, diskusijām, iespējām pievienot savus objektus, utt. Gribu zināt, kas patīk citiem.. gribu, lai citi zina, kas patīk man! Bet pats galvenais, gribu, lai digitālās bibliotēkas veidotāji zina, kas man patīk, lai būtu cerība, ka kaut kas no manām vēlmēm patiešām tiks arī digitalizēts.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s